Made to measure: dejte sbohem konfekci

vyrpba


Potřebujete nový oblek, košili nebo jiný kus oděvu? Nabízí se několik způsobů, jak si nový kousek do šatníku pořídit. Můžete zajít do obchodu, vyzkoušet a vybraný kus
rovnou zakoupit. Výběr konfekčních materiálů je ale velmi omezený, stejně jako unifikované střihy.

Druhou možností je využití služeb krejčovského salonu, kde vám patrně nabídnou možnost ušití obleku na míru. Nejčastěji metodou “made to measure”. Tento výraz slýcháváme ve spojitosti s kvalitními oděvy stále častěji. Co ale přesně znamená? Jak se liší tato metoda šití od jiných?

vyroba13

Vyrobeno na míru

Tak zní doslovný překlad do češtiny a přesně tak nový kus přichází na svět.

Vybírat můžete z velkého množství předem připravených prvků, které je možno mezi sebou libovolně kombinovat. Nejedná se tedy o klasické kompletní šití na míru, neboli “bespoke”, kdy se oděv navrhuje od základů. Odpadá tak zdlouhavé a nákladné vytváření zcela nového střihu.

Jak probíhá proces šití na míru?

Výběr materiálu

Podle způsobu použití, sezóny a aktuálních trendů s vámi vybereme ideální materiál. K dispozici máme stovky těch nejkvalitnějších vzorů, samozřejmě skladem.


Design a styling

Tady začíná ta pravá legrace. Začít můžete třeba výběrem originálního kontrastního límce, barvy knoflíků, typu klopy (klasická, špičatá, smoking), pokračovat obšitím knoflíkových dírek kontrastní barevnou nití a skončit třeba kontrastním prošitím či vyšitím vlastního monogramu nebo podpisu

vyroba5

Měření

Důkladné měření je základem úspěchu. Díky několika desítkám měr, které jsou brány u každého oděvu je možné docílit ideálního výsledku, včetně zamaskování drobných nedostatků a vyzdvihnutí předností vaší postavy.

Při každé návštěvě salonu se o vás postará zkušená krejčí s letitými zkušenostmi, která pomůže s výběrem materiálu, střihu, volbou detailů i samotného měření.

 Kosile n.m (4) • obleky Praha

Jak dlouho si počkám?

Kvůli několika zkouškám trvá šití na míru déle, než pouhé koupení a úprava hotového kusu. Oblek na mírů metodou “made to measure” je zpravidla hotov do jednoho měsíce včetně zkoušek, na zpracování méně náročnější košile jsou připraveny rychleji.

Výhodou dnešní doby je moderní forma uložení vašich měr. Střihy uchovávány v digitální podobě a tak každý další kus již lze ušít bez návštěvy salonu a měření.

 

“MTM – ideální volba pro elegány s fantazií.”

 

Už přemýšlíte, jak ozvláštnit svůj šatník? Zastavte se u nás nebo napište.

[su_button url=“http://www.oblekypraha.cz/kontakty/“ background=“#fbeca5″ color=“#232222″ size=“10″ center=“yes“]Mám zájem o měření[/su_button]