Ultimátní příručka péče o oblek (nejen na míru)

oblek_ktery_prezije

 

Hodně lidí si v dnešní době myslí, že čím dražší oblek si koupí, tím delší životnost bude mít. Není to úplně pravda, protože cena tím nejdůležitějším faktorem, díky kterému byste se měli rozhodovat. Životnost obleku také závisí na tom, jak o něj budete pečovat a z jakého materiálu bude oblek ušitý. Podívejte se na pár tipů, díky kterým bude váš oblek i po několika nošeních vypadat jako nový.

1. Po každém použití pověste oblek na ramínko

Patříte i vy mezi ty, kteří po příchodu domů svůj oblek bezhlavě odhodí a nechají ho ležet na sedačce či přehozené přes židli? Dejte si pozor, protože i toto se vám může brzy vymstít. Nesprávné zacházení s oblekem může být spíš na škodu. Nejenže se vám zkrátí životnost daného obleku, ale zároveň dojde i k znehodnocení materiálu. Po každém použití je nejlepší sako pověsit na ramínko. Dejte si pozor i na to, jaké ramínko zvolíte. Kalhoty pak přehněte a umístěte je na věšák pod sako.

2. Oblek skladujte v ochranném vaku ve skříni

V případě, že oblek nenosíte příliš často, uschovejte ho v ochranném vaku do skříně. Zakoupit můžete například vak, který zakryje ramena nebo vak, který dokáže uschovat celý oblek. Vždy si dejte pozor na materiál vaku. Igelitový vak může zadržovat vlhkost a způsobit plíseň.

3. Sako si při sezení raději sundejte a povytáhněte si nohavice

Víte, že vás čeká delší cesta autem nebo pracovní schůzka? Raději si sako sundejte. Předejdete tak zbytečnému pomačkání saka, které dobrý dojem na okolí rozhodně neudělá. Při sezení je také nejlepší trošku povytáhnout nohavice. Mějte ale na mysli, že vhodně zvolená obuv a ponožky nejsou rozhodně tabu.

4. Nenoste oblek každý den

Oblek není záležitostí, která se nosí každý den. Každodenní nošení nevydrží ani ten nejdražší a nejkvalitnější oblek, který seženete nebo si necháte ušít na míru. V případě, že jste ten typ člověka, který nosí obleky každý den, mějte vždy v záloze náhradní kalhoty a sako. Nejenže budete vypadat jako gentleman, který se v módě opravdu vyzná, ale zároveň okolí i zaujmete.

5. Peněženka do kapes nepatří

Mnoho mužů se dopouští jedné zásadní chyby, a to je peněženka v kapse. Na první určitě hrbolek v kapse nebude vypadat dobře. Pokud se však nechcete vzdát peněženky a finančních prostředků, které budete mít vždy po ruce, nechte si ušít úzkou peněženku na míru, která nebude na první pohled tak viditelná jako ta klasická.

6. Oblek zásadně nežehlete, raději použijte páru

Rozhodně oblek nežehlete. Pro klasickou údržbu a narovnání raději použijte páru, která bude k vašem u obleku mnohem šetrnější než klasická žehlička, která bude spíš ke škodě než k užitku.

7. Oblek dávejte do čistírny až v případě nouze

Máte na svém obleku skvrnu? Vyhněte se drastickým čistícím přípravkům a raději odneste oblek do čistírny. Předem se ale informujte o postupech a přípravcích, které v dané čistírně používají. Neznalost totiž neomlouvá a na případné reklamace už pak bude příliš pozdě.

Potřebujete poradit s údržbou nebo ušít oblek na míru?

REZERVOVAT TERMÍN MĚŘENÍ