5 nejčastějších hlášek při nákupu obleku

5hlasek

Myslíte, že si umíte správně vybrat oblek? Necháváte si poradit prodejními asistentkami nebo radši dáte na svůj vkus? Pozorně čtěte, jestli náhodou neděláte jednu z chyb, se kterými se na prodejně s obleky setkávají asistentky nejčastěji.

,,Vypadám v tom jako po mladším bráchovi!“

Tak těmto modelům se říká Slim Fit a pokud jste hubení nebo prostě normální postavy, je až hřích si tento módní střih nezamilovat. Nejen že vám to zvýrazní mužné rysy, ale každá žena si řekne „Jo, ten chlap má fakt styl!“ Také kratší rukávy a nohavice neznamenají, že vám asistentka přinesla malé číslo obleku. Automaticky vás totiž navádí k správnému nošení obleku. Naši dědečkové jsou zvyklí, že délka rukávu musí být do půlky dlaně, avšak tohle už dávno neplatí. Ze saka musí koukat košile, aby vynikly manžetové knoflíčky. Co se týče délky kalhot, tak předpokládejme, že si nový oblek nechcete hned zničit pošlapáním nohavic, ale také nechcete nosit „havlovky“. Jedna rada pro vás, vezměte si na zkoušku své oblekové boty a nechte si je zkrátit přesně po podrážku.

„V tom saku nemůžu zvedat ruce nad hlavu a tančit.“

Ano, je dost možné, že v saku moct tančit nejde, a to z důvodu, že v saku se prostě netančí. Člověk se při okázalejším stylu tance hýbe, potí se, a je tak logické, že si své sako předtím sundá, aby se nepotil ještě 2x více. Sako se sundává také před řízením auta, takže ani zde nemusíte řešit, že vás to přes ramena táhne. Takže v saku při zkoušení netančete, je to zbytečné.

Pozor ale na společenské události, plesy a jiné oficiality. Tam je naopak jistým faux-pas sako sundat. V případě, že se chystáte v obleku tančit, plesat nebo vaše zaměstnání vyžaduje větší volnost pohybu, nezapomeňte se u měření o této skutečnosti zmínit. Zkušená krejčí střih upraví.

„Nebudeš si kupovat oblek za 15.000 Kč, když já už mám svatební šaty za 15.000 Kč!“

Tohle bývá častý argument snoubenek. Oblek není levnou záležitosti a za kvalitní práci a materiál je potřeba si připlatit. Nicméně chtějte za své peníze odpovídající péči při zkoušce obleku a nechte si poradit od asistentky, jak správně má oblek vypadat, ať po nějaké době nemusíte kupovat nový. Přece jen je to jejich práce. Na svatbu tak zvolte oblek, který vynosíte na více událostí a třeba i volnočasově. I jednoduchý, čistý oblek můžete oživit barevnější košili, vázankou a nezapomenout na kapesníček. Díky tomu nebudete litovat utracených peněz.

„Černý oblek se hodí na vše.“

To je pravda! Také ladí ke všem jiným barvám a je to prostě klasika. Určitě byste ve svém šatníku jeden černý oblek měli mít. Pokud už tomu tak je, šáhněte po více trendy barvách. Pokud jste konzervativnější typ doporučujeme tmavě modrou. Také ji můžete sladit s jakoukoliv jinou barvou a šmrncovnost outfitu podtrhnete hnědými doplňky. Nebojte se i světle modré, béžové nebo šedé. Dneska je dovoleno téměř vše. Takže i když se černá hodí ke všemu, zkuste dát šanci i jiným barvám.

„Chci košili s krátkým rukávem, v dlouhém se potím!“

Tak tohle je prostě klasika! Z nějakého důvodu si pánové myslí, že v košili s krátkým rukávem se budou potit méně. Věřte, že od loktu dolů se potíte opravdu minimálně. Skvělou vychytávkou je tričko tělové barvy, které se obléká pod košile. Jeho výhodou je, že během letních svateb neprosákne košili ani kapka, a hlavně nejde vidět, že ho máte (na rozdíl od bílých nátělníků). Zní to možná trochu bláznivě si na letní svatbu přidávat další vrstvu, ale věřte nebudete litovat! Dalším důvodem, proč nenosit košili s krátkým rukávem je, že vám ze saka nebude vidět rukáv košile a ani manžety. Kdokoliv, kdo se v tom vyzná si toho okamžitě všimne. Takže krátký rukáv prostě ne, ne a ještě jednou ne.

REZERVOVAT TERMÍN MĚŘENÍ