Kvalita, luxus a tradice, to vše může mít i Váš oblek

A o čem, že je to řeč? Pokud chcete mít kvalitní oblek, tak nejde o to mít jen jedinečný střih a vychytané doplňky, kvalita by měla začínat už v samém zárodku výroby obleku. Tím máme na mysli materiál. V naši nabídce je široká škála těch nejlepších výrobců látek na světě, avšak nyní se zaměříme pouze na jednoho výrobce, a to Reda 1865. Zjistěte příběh Vašeho (budoucího?) obleku.

Výrobky společnosti Reda jsou známe svou vysokou kvalitou, luxusem a propracovaností a není divu, že jsou preferovány nejvýznamnějšími mezinárodními domy. Reda je důkazem pravého italského mistrovství, které kombinuje řemeslnou tradici s nejnovějšími technologickými inovacemi. Ačkoliv je značka Reda vyvážena do celého světa, tak nikdy nedala dopustit na své italské kořeny a dodnes vyrábí výhradně v provincii Valle Mosso v Bielle, a to už přes 150 let. Jejich mottem je ukázat muže v novém stylu, takzvaně „natural gentleman“.

Historie

Rok 1865 dal vzniknout skvělému příběhu, který se zrodil díky vášně pro vlnu a podnikatelskému nápadu Carla Redy. Vše to začalo v městečku Valle Mosso v provincii Biella, kde během několika generací se městečko proměnilo ve větrné farmy. Tento komplex objevili Albino a Francesco Botto Poala v roce 1919 a od té doby se společnost Reda jen a jen rozrůstala. Vždy kladla důraz na tradiční řemeslo místních obyvatel při tvorbě tkanin a zároveň se snažili vytvořit látku, která bude oceňována za svou sofistikovanou eleganci orientovanou na čistotu a vášeň vyjádřené tkaninovými variacemi, které vytvářejí nádech světla. V roce 1968 byla továrna zničena povodněmi. Společnost Reda se v tomto těžkém období řídila heslem „Všechno zlé, je pro něco dobré.“ a při přestavbě továrny se zaměřila na technologické inovace. To společnost nakoplo a v následujících letech zažívala masivní rozvoj v zahraničí a ukazovala na mezinárodním trhu, jak vypadá kvalita Made in Italy. V roce 1998 byla uvedena do provozu nová továrna ve Valle Mosso, která se mohla pyšnit jako první továrna s novou kompaktní technologií spřádání.

Výroba

Reda své nové kolekce představuje dvakrát do roka s více než 2500 variantami tisku. Tento úžasný výkon si může dovolit díky neustálému výzkumu. Gró úspěchu je ve výběru vlny a způsobu zpracování. Továrna má jednotlivá oddělení, skrz které vlna prochází až do dokonalého dlouhého tenkého pramene. Pramen pak prochází dalšími sekcemi továrny, které zajišťují konečnou jemnost vlákna. Pramen je natahován pomocí přiváděcích a odváděcích válců v různé rychlosti, čímž se zjemňuje. Konečná jemnost materiálu neboli [tex] je významná textilní jednotka.

Aktuálně

V nové kolekci na rok 2017/2018 Reda uvedla přehlídku mnoha barev a odstínů. Kolekce byla inspirována nejrůznějšími místy na světě. Od vysokých ledových pohoří, plachtění po zimním moři až do Tichých zahrad Williama Morrise. Látky jsou obohaceny o mikro efekty a oživené pozadí, a to díky drobným nedokonalostem, čímž vytváří dojem trojrozměrného kamení. Reda touto kolekcí opět potvrzuje svou kreativní a inovativní duši, která inspiruje módní luxusní značky již více než 150 let.

Chcete i vy vyzkoušet kvalitu látek Reda? Tak se za námi stavte nebo rovnou objednejte zde:

REZERVOVAT TERMÍN MĚŘENÍ