Varianty „black tie“ na silvestrovskou párty a další eventy zimní sezóny

Přijdete domu z práce a v poštovní schránce, ať už v té u dveří nebo té elektronické, na vás čeká pozvánka na významnou společenskou událost. Někde u konce si všimnete poznámky “Dress code: Black tie.” Přichází na vás menší panika, protože si nejste jistí, co se hodí a co je mimo? Tak teď udělejte nádech a pomalý výdech, my vám s tím pomůžeme.

Na začátek si ujasníme o co vlastně jde. Doslovný překlad je černá kravata, tudíž půjde o černé oblečení. Vesměs je to velmi jednoduché, nikdy neuděláte chybu, když si vezmete černý smokingový oblek, skvěle padnoucí bílou košili, černou vázanku či motýlkem a naleštěné černé boty. Tento styl vznikl v roce 1885, aby trochu uvolnil atmosféru a monarchovi Edwardu VII bylo pohodlněji, ironie co?

Trendy současné doby jsou však volnější a vy nemusíte jít nutně v černé. Velmi elegantně vypadá bílý smoking s černými aplikacemi. Ano, je to dost výrazné, ale pokud máte rádi pozornost, tak ve “stádu černých ovcí” vy budete doslova zářit. Nutno dodat, že k bílému smokingu volte vždy černé kalhoty a černé doplňky. Zase všeho s mírou. 🙂

Je na vás bílá příliš, ale černá je moc nudná? Nabízí se možnost tmavě modré kombinace s černou. Je to rozhodně konzervativnější, ale pořád stále šmrncovní. Na výběr máte z různých vzorů látek. Nemusíte volit pouze hladké či lesklé materiály. U nás si vyberete například tento nádherný ozdobný materiál.

Košili volíme i do tmavě modrého obleku bílou a doplňky černé. Košile může být dozdobena maximálně černými knoflíčky. Slim fit typy mužů mohou svůj outfit doplnit o vestičku.

Pokud však nepotřebujete být středem pozornosti, volte klasiku s decentními originálními detaily. My vám rádi poradíme a doporučíme to nejlepší pro pro vás.

 

S objednáním na měření ale neotálejte. Zbývá posledních pár dní v listopadu, abychom váš smoking stihli ušít a předat do konce roku 🙂

REZERVOVAT TERMÍN MĚŘENÍ